Legjobb cégek
Leggyorsabban fejlődő, legvonzóbb és legjobban fizető cégek
Úgy érzi, itt az ideje váltani. A legjobb cégekhez menne, amelyek dinamikusan fejlődnek, ahol számít a munkatársak jólléte, nem utolsósorban pedig, ahol anyagilag is értékelik a munkáját.
Fontos tisztában lennie azzal, hogy az álláslehetőségek többsége rejtett. Ezen lehetőségek kihasználásához nagyobb tudatosságra, átfogó és proaktív állástalálási stratégiára van szükség.
Azt szoktam javasolni a hozzám fordulóknak, hogy határozzák meg azokat a kritériumokat, amik fontosak a munkavállalás szempontjából. Készítsenek egy listát azokról a cégekről, ahol szívesen elhelyezkednének (20-30 cég), és gyűjtsenek információkat a cégekről azok honlapján és a médián keresztül.
Nézzenek utána annak, hogy dolgozik-e a cégnél ismerősük, és keressék fel további információgyűjtés végett. Ez ahhoz kell, hogy átgondolják a saját motivációjukat, azazhogy miért is mennének az adott céghez dolgozni.
Céglistája összeállításához szeretnék segíteni ezzel az írásommal, melyet folyamatosan aktualizálok.
A cikk 2015-2018 évek adatait tartalmazza: azaz, melyek voltak a leggyorsabban fejlődő magyar cégek, melyek számítanak a legjobb munkaadónak, és melyek fizetnek a legjobban.
Persze ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül ezekhez a cégekhez kell jelentkeznie, de ha a kritériumlistáján szerepel a cég fejlődőképessége, az, hogy egy jó munkaadónál helyezkedjen el, és olyan iparágban, ahol a fizetések is megfelelnek az elvárásainak, önnek szól az írásom.
Linken éri el a cégek karrieroldalát, ahol megtalálja az aktuális állásajánlataikat vagy a főoldalukat (ha nem rendelkezik a cég karrieroldallal).
Melyek a leggyorsabban fejlődő magyar cégek?
A Deloitte Technology Fast 500 céges ranglistája a leggyorsabban növekedő technológiai vállalatokat sorolja fel az európai, közel-keleti és afrikai (EMEA) régióban.
Magyarországot 2017-ben három vállalkozás képviselte a leggyorsabban fejlődő magyar cégek rangsorában. A big data területen jeleskedő Starschema a 229. helyen zárt. Az elsősorban adattárház fejlesztőket és dashboard szakértőket kereső Hiflylabs a 338. lett, míg a nagyvállalati middleware és webes megoldásokra specializálódott Danubius Expert a 482. pozíciót szerezte meg.”
2016-ban három magyar vállalat fért a legjobb 500 közé, ezek az innovatív vizuáltechnikával foglalkozó INNOVATIX Kft., az okostelefonos szoftvereket fejlesztő győri Attrecto Zrt. és a webáruházzal, valamint okosvilágítással és világítástervezéssel foglalkozó JCQ Hungary Kft.
A Deloitte a felnövekvő cégeket is rangsorolja, ebben a rangsorban olyan vállalatok szerepelnek, amelyek még túl fiatalok ahhoz, hogy a Technology Fast abszolút kategóriájában induljanak, azonban alapításuk óta mutatott látványos növekedésük arra utal, hogy egyszer a közeljövőben szinte biztosan sor fog kerülni erre. Ebben a rangsorban szerepel egy magyar B2B-technológiai szolgáltató cég, az IncQuery Labs.
Az Inc. magazin is publikálja a legnagyobb növekedést elérő európai cégeket.
A 2016-os listán a legjobb 100 között három magyar is helyet kapott, ezek a SETINO Hungary Kereskedelmi Kft., a T-TRANS FŐÉP Építőipari, Kivitelező és Szállítmányozó Kft.
Néhány további cég a 100–500 közötti mezőnyből: a mosonmagyaróvári székhelyű Pannon-Mag-Agrár Kereskedelmi Kft., Prezi.Com, Granit Bank Zrt., Orink Hungary Kereskedelmi Kft., a szolnoki székhelyű, gépjárművekhez való fém alkatrészek tervezésével, fejlesztésével és gyártásával foglalkozó spanyol cégcsoport, a F. Segura Hungaria Kft., a játékwebáruházzal foglalkozó váci White Crystal Kft., Cityfood Magyarorszag Kft., BHS Trans, Sepulchre Hungary Kft., az ablakgyártással foglalkozó debreceni Windoor Studio Kft., Villamszer Kft., Truck Force Kft., Trans-Pack Logisztika Kft., Auto Palace Hungary, Agro-Tipp NO. 1. Kft. és a szigetszentmiklósi székhelyű, alumínium nyílászárókat gyártó és forgalmazó Rolla Invest Zrt.
Kik számítanak a legjobb munkaadónak?
2017-ben a Lidl Magyarországot három alkalommal emelték ki a hazai munkaadók közül: az első negyedévében Employer Branding díjjal, valamint a Global CSR Excellence & Leadership Awards elismerésével jutalmazták a vállalat munkavállalóiért végzett tevékenységét. A második negyedévben pedig Megbízható Munkaadó címet kapta.
A legvonzóbb munkáltatóknak járó Randstad Award-díjat 2016-ban 20 cégnek osztották ki. Első helyen áll az Audi Hungaria, ezt követi a Mercedes-Benz, majd pedig a magyar tulajdonú Szerencsejáték Zrt.
1.Audi
2.Mercedes-Benz
3. Szerencsejáték Zrt.
4. Lego
5. IBM
6. Samsung Electronics
7. Bosch
8. IT Services
9. GE
10. Siemens
11. Nokia Solutions and Networks
12. Richter Gedeon
13. Nestlé
14. ExxonMobil
15. MOL
16. Continental Automotive
17. EGIS
18. Magyar Telekom
19. Chinoin
20. Ericsson
A legvonzóbb munkaadói különdíjakat az alábbi cégek kapták:
Pénzintézet: OTP Bank
Gyógyszer- és vegyipar: Richter Gedeon
Kiskereskedelem: DM
Ipar és Termelés: Lego
Energetika és közműszolgáltatás: MOL
FMCG: Nestlé
Legismertebb: Tesco
Az AON Hewitt Legjobb Munkahely Program szintén a legjobb munkaadókat vizsgálta. 2016-ban 91 vállalat dolgozói mondták el véleményüket munkahelyükről, és a felmérés alapján három kategóriában – kis-, közép- és nagyvállalat – hirdettek győzteseket, amelyek megkapták a Legjobb Munkahely díjat.
A kisvállalatok nyertesei:
Glaxosmithkline Gyógyszer- és Egészségvédelmi Termékek Kft.
A középvállalatok nyertesei:
A nagyvállalatok nyertesei:
Mely cégek fizetnek a legjobban?
A Glassdor 2017-ben összeállította az USA 25 legjobban fizető cégének listáját.
A 2016-os listájukból kiválogattam azokat a cégeket, amelyek Magyarországon is jelen vannak: A.T.Kearney, Juniper Networks, McKinsey & Company, Google, VMware, Boston Consulting Group, Cadence Design Systems, SAP, Synopsys, Alterra, Cloudera, Salesforce, Microsoft, F5 Networks.
Az mfor.hu honlapján talált információk alapján az elmúlt három évhez hasonlóan továbbra is az IT a legjobban fizetett munkaterület Magyarországon. Egy 2015-es felmérés szerint az IT területen átlagosan 399 200 forint a havi bruttó bér, amit nem sokkal lemaradva a megosztott szolgáltatóközpontok (SSC) követnek 399 ezer forintos átlagos bruttó bérrel.
Az IT és az SSC mellett a dobogó harmadik helyére a telekommunikáció került bruttó 382 ezer forintos fizetéssel, és 350 ezer forintnál több a bér a pénzügy és a gyógyszeripar területén is.
A felmérés szerint a legalacsonyabb átlagfizetéssel rendelkező kategóriák nem érik el a bruttó 170 ezer forintos szintet sem, de a 200 ezer forintos határt túllépő területek is ott szerepelnek a legrosszabbul fizetettek listáján.
Az állami és közszférából az oktatási intézmények, a szociális ellátás és az egészségügy, a postai szolgáltatások, az önkormányzati szervek és a kulturális intézmények szerepelnek itt. Ugyanakkor az idénymunkára építő idegenforgalom és vendéglátás is ott van az utolsó helyeken.
A felmérés cégnagyság szerint is megvizsgálta a fizetéseket, az eredmény szerint a munkavállalók számának növekedésével arányosan emelkedik a várható fizetés is.
A kis cégek dolgozói ugyanis átlagosan harmadával kerestek kevesebbet 2015 első hat hónapjában, mint a nagyvállalatok alkalmazottjai. Míg 10 alkalmazottig a bruttó bér 197 200 Ft, 1000 főt foglalkoztató cégeknél ez 315 200 forint.
Pozíciószintek szerint ötszörös különbség van egy segédmunkás és egy felső vezető fizetése között. Míg ugyanis előbbi 130 ezer forintért végzi munkáját, addig egy felső vezető ezt bruttó 700 ezer forintért teszi átlagosan.
A középvezetők bruttó fizetése 408 700, műszaki területen a szakképzett alkalmazottaké 309 700, a diplomás és érettségizett munkavállalóké 286 700 forint. Az adminisztratív irodai alkalmazottak 183 900 forint körül keresnek.
A cikkben szereplő cégekhez bekerülni csak professzionális álláspályázati anyagokkal és kiemelkedő állásinterjú-szerepléssel lehet. Ajánlom önnek a Szakmai önéletrajz haladóknak és Állásinterjú haladóknak c. könyveket, melyek segítségével alaposan fel tud készülni.
TOVÁBBI ÍRÁSOK
Hogyan beszéljen az állásinterjún arról, hogy a Covid miatt bocsátották el?
Vállalati kultúra
Videó állásinterjú
Telefoninterjú tippek
Telefonos előszűrés
Hagyományos önéletrajz
Állás gyorsan
5 állásinterjúvezető típus
KRÁNITZ ÉVA, MBA
Vezetőfejlesztéssel és karrierváltás tanácsadással foglalkozom.
Vezetői karrierje építésével, munkahely- és karrierváltással kapcsolatos témákban fordulhat hozzám.
Amiben számíthat rám:
vezetői karrierje építésének minden tekintetében, bővebben a www.vezetofejlesztes.hu-n,
professzionális és versenyképes álláspályázati anyag összeállításában,
állásinterjúra, értékelő központra vagy bértárgyalásra való felkészülésben, vagy
ha váltani szeretne, megtalálja az új munkahelyet, vagy karrierirányt, és megtegye azokat a lépéseket, amelyekkel eléri a céljait.